Bliski Kontakt Trzeciego Stopnia

seria cyklicznych warsztatów

Zapraszamy na cykle bezpłatnych warsztatów przez cały rok!!!!

Jako KrkUff!! Filozofia życia chcemy włączać się w codzienny rytm życia naszego miasta i naszych Klientów. Z tą myślą stworzyliśmy cykl Bliski Kontakt Trzeciego Stopnia – warsztaty na których pracujemy nad obszarami relacji, komunikacji, realizowania potrzeb, emocji, urealniania marzeń i poszukiwania rozwiązań różnych problemów. Przy okazji dobrze się bawimy i lepiej poznajemy. Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich Zainteresowanych. Możecie zabrać ze sobą swoich Przyjaciół, Znajomych a nawet…Wrogów (może się wreszcie polubicie).

Warsztaty odbywają się od października do czerwca w wybrany dzień tygodnia w godzinach 18.00-21.30. 

Warunkiem uczestnictwa jest polubienie naszej strony na Facebooku i udostępnienie wydarzenia (konkretnego warsztatu) w swoich Aktualnościach. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału ze względu na ograniczoną ilość miejsc mailowo, telefonicznie lub osobiście.

Przypominamy, że Osoby, które się zapisały i nie przyszły a nie odwołały swojego udziału, jak również te, które odwołały swój udział w dniu warsztatu nie będą mogły brać udziału w kolejnym warsztacie (czyli jeśli nie przyszedłeś na warsztat w marcu to nie zapiszemy Cię na warsztat w kwietniu. Możesz ponownie spróbować zapisać się w maju – przyjmiemy Cię wtedy w miarę wolnych miejsc).
Prosimy o punktualne przybycie ze względu na strukturę warsztatów. Osoby, które się spóźnią powyżej 10 minut nie będą wpuszczane na salę.

Zapisy:

Magda: magda@krkuff.pl; tel.608012851

Jerzy: jerzy@krkuff.pl; tel.606468568

Terminy i tematy warsztatów Bliski Kontakt Trzeciego Stopnia 2016/2017

październik 6.10 czwartekSummertime sadness czyli co nam pozostało z tamtych dni.Twórcze poszukiwanie sensu wydarzeń trzech ostatnich miesięcy. Warsztat o tym co możliwe i o tym co niemożliwe w miesiącach pomiędzy wakacjami (przypominamy, jest ich aż 10!!!). Czym jest podejście good enough oraz metoda kaizen. Żałoba po lecie i radość z jesieni.
listopad 9.11 środaMiędzy tęsknotą lata a chłodem zimy czyli wędrówka po wewnętrznych krajobrazach duszy. O pożegnaniach, rozstaniach, zatrzymaniu w martwym punkcie, niemożności, akceptacji, wdzięczności i wybaczaniu (głównie sobie). Listopad sprzyja refleksji o tym co z naszego życia odchodzi. Czasami tkwimy uparcie w czymś co nam nie służy, nie jest już nasze a mimo wszystko nie potrafimy pójść dalej.Gnębi nas poczucie winy lub wyrzuty sumienia. Wspólnie poszukamy sposobów na dopełnianie cykli i zdarzeń z naszego życia.
grudzień 8.12 czwartekEdycja okołoświąteczna czyli rzecz o Muminkach, złej Buce i Rodzinie. Rzut oka na role i maski (nie tylko karnawałowe). Poszukamy odpowiedzi kim jestem jako Reprezentant swojego systemu rodzinnego. Co z niego biorę a co zostawiam? Jaki jest mój system wartości? I jak wygląda moja choinka, nawet jeśli nie lubię świąt.
styczeń 19.01 czwartekRzecz o postanowieniach noworocznych (i każdych innych) oraz o motywacji. Czy Nowy Rok faktycznie sprzyja deklaracjom i postanowieniom? Analiza przypadku w oparciu o życie Bridget Jones. Korygujące Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem SFA (solution focus approach) – metody skoncentrowanej na rozwiązaniach. Kilka słów o psychomachii: kto we mnie jest za a kto przeciw? Konstruktywna krytyka postaci, która wstrzymuje się od głosu.;-)
luty 16.02 czwartekNa przednówku, czyli rzecz o pieniądzach i wspierających przekonaniach. Jakie mamy podejście do pieniędzy, czy je lubimy czy nimi gardzimy? Co naszym zdaniem sprawia, że je zazwyczaj mamy lub ich pernamentnie potrzebujemy? Sprawdzimy jaki wpływ nasze przekonania i historie rodzinne mają na nasz dobrobyt. Podyskutujemy o bogatym ojcu, biednym ojcu, Kleopatrze, progach kulturowych i twórczej wizualizacji.
marzec 16.03 czwartekKomunikacja i relacje. Na tym warsztatcie przyjrzymy się bliżej temu w jaki sposób się komunikujemy i jak wchodzimy w relacje. Doświadczymy tego czym jest autentyczny kontakt, jak go możemy zbudować, co nam w tym przeszkadza a co wspiera. Sprawdzimy czy wiemy czym jest informacja zwrotna, obserwacja, ocena i po co nam etykietki. Wsłuchamy się w składnię języka, którego używamy na codzień i odkryjemy jej ukryte znaczenia. Warsztat wykorzystuje elementy treningu interpersonalnego w podejściu Gestalt i narzędzia NVC (Porozumienia bez Przemocy).
kwiecień 13.04 czwartekEdycja okołoświąteczna czyli czas Wiosny i Wielkiej Nocy: co odchodzi co przychodzi. Pożegnamy to co stare, co być może obciąża już i przeszkadza; powitamy to co nowe, będziemy tworzyć przestrzeń, w której chcemy przebywać przez następne pół roku. Zapraszamy do wspólnego świętowania tego co było/jest trudne i tego co dobre, szukania odpowiedzi po co pewne rzeczy przychodzą do naszego życia.
maj 18.05 czwartekRelacje i miłość. Czym dla mnie jest relacja. Co to jest miłość i czy istnieje jej jedna definicja? Będziemy odkrywać czemu wybieramy takich a nie innych Partnerów i Partnerki. Po co są konflikty? I jak rozmawiać o miłości nie zapominając o egoizmie. Zastanowimy się także czemu miłość nie przychodzi i jak cieszyć się z życia w pojedynkę. Oraz dlaczego kochamy w życiu wiele razy.
czerwiec 22.06 czwartekWielkie nadzieje czyli rzecz o wakacjach, spełnianiu marzeń i odpoczynku. Na warsztacie porozmawiamy o stresie przedwakacyjnym, o tym dlaczego wakacje mogą być czasem trudnym i nieść za sobą rozczarowania, oraz o tym dlaczego nie umiemy odpoczywać. Spróbujemy technik Mindfulness oraz narzędzi psychologii procesu by wejść w wakacyjny spleen i nauczyć się wykorzystywać go w codziennym życiu. Warsztat ze szczególnym i celowym wykorzystaniem technik antystresowych, relaksacyjnych oraz poprawiających samopoczucie;-)

Zobacz jak bawiliśmy się na ostatnim warsztacie:

Zapytaj o szczegóły

Do najbliższych warsztatów pozostało

0tygodni0dni0godzin(y)0minut(y)0sekund(y)

Wydarzenia, w których możesz wziąć udział w najbliższym czasie: