Zapraszam na kobiece cykle warsztatowe online w rytmie 6/4 czyli 6 tygodni spotkań i 4 tygodnie odpoczynku. Cykl MIĘDZYMIASTOWA powstał z inspiracji naszym cyklem stacjonarnym Serce przy Uchu, z myślą o kobietach które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w naszych spotkaniach gabinetowych.
Każdy cykl składa się z 6 spotkań i jest traktowany jako całość tematyczna. Zapisując się na kurs deklarujesz uczestnictwo we wszystkich spotkaniach danego cyklu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w soboty w godzinach 17.00-20.00. Po zakończeniu kursu mamy 4 tygodnie oddechu na przetrawienie uświadomień i regenerację, a potem możemy się zapisać na kolejny kurs. Lub nie i poczekać na kolejny właściwy moment:-)
TEMATY PIERWSZEGO CYKLU TO SAMOTNOŚĆ, EMOCJE, CIAŁO, KRYTYK WEWNĘTRZNY, SNY I MARZENIA.

Będziemy rozmawiać o samotności dobrowolnej i wymuszonej. Na czym polega samotność w relacjach i czym jest potrzeba przynależności. Będziemy szukać odpowiedzi po co się wydarza to co się wydarza i co jest wtedy do zrobienia. W jaki sposób emocje, ciało i sny niosą ważne informacje i odpowiedzi na nasze pytania, dylematy i problemy. Jak pracować z baśnią i marzeniami. Do czego można wykorzystać rytuały magiczne i wizualizacje. A dodatkowo będziemy pisać, rysować, rozmawiać, poznawać się i plotkować;-)

POCZĄTEK I CYKLU Międzymiastowa sobota, 24 października godzina 17.00- 20.00. Kolejne spotkania co tydzień, w kolejne soboty w godz.17.00-20.00 (terminy: 24.10; 31.10; 7.11; 14.11; 21.11; 28.11)

TEMATY POSZCZEGÓLNYCH SPOTKAŃ:
  1. 24.10 – SAMOTNOŚĆ W WIELKIM (I MAŁYM) MIEŚCIE. Zajmiemy się tematem samotności. Będziemy rozmawiać o samotności dobrowolnej i wymuszonej. O tym czy samotność i bycie samej to to samo. Na czym polega samotność w relacjach i czym jest potrzeba przynależności. Będziemy szukać odpowiedzi po co samotność się wydarza i co jest wtedy do zrobienia. Będziemy się też poznawać, dowiadywać o powodach, które nas tutaj sprowadziły. I czego potrzebujemy, aby to co nas tu sprowadziło mogło się wydarzyć.
  2. 31.10 – BARWY EMOCJI – BARWY JESIENI. Będziemy rozmawiać i doświadczać tego czym są emocje: jaki mają na nas wpływ w życiu codziennym i w relacjach. Co zrobić kiedy emocje wydają się nam przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu? W jaki sposób emocje łączą się z potrzebami i strategiami? No i wreszcie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie kim właściwie jest KOBIETA EMOCJONALNA i KOBIETA NIE-EMOCJONALNA.
  3. 7.11 – JESIENNA CIELESNOŚĆ W SNACH I WIZJACH. Na tym spotkaniu zajmiemy się tematyką ciała, naszego do niego stosunku i wzajemnej relacji oraz objawami i sygnałami, które nasze ciało nam daje, chociaż na pozór nie wiadomo zupełnie o co mu (jej??) chodzi. Będziemy odkrywać za pomocą wizualizacji, eksperymentu i rysunku powody dla których nasze ciało jest zmęczone, choruje, tyje lub chudnie oraz generalnie zdaje się nas nie lubić. Zaczniemy wchodzić w tematykę snów i ich interpretacji, która powoli przygotuje nas na kolejne spotkanie.
  4. 14.11 – SNY O POTĘDZE. Będziemy pracować z naszymi snami: tymi które śnimy teraz i tymi, które śniłyśmy kiedyś. Odkryjemy sposoby rozumienia i interpretowania naszych snów. Poszukamy w nich odpowiedzi na różne trapiące nas dylematy i poznamy nasze SENNE ALTER EGO;-)
  5. 21.11 – A GDYBY TAK WYSŁAĆ KRYTYKA WEWNĘTRZNEGO NA HAWAJE? Będziemy pracować i rozpracowywać, odszyfrowywać i poznawać naszego KRYTYKA WEWNĘTRZNEGO. Poszukamy sposobów aby go oswoić lub zneutralizować. Porozmawiamy o tym do czego jest nam potrzebny a nawet spróbujemy rozważyć jakie z niego mamy korzyści. Oczywiście zbadamy też do czego nam jest niepotrzebny i gdzie na tej znajomości tracimy (i ile).
  6. 28.11 – JESIENNE MARZENIA NA KONIEC LISTOPADA. Każda z nas ma takie marzenia, które są ważne przez cały rok. Czasami mamy marzenia okresowe (mniej pracy, więcej pieniędzy, dużo spokoju). Na ostatnim warsztacie cyklu (ale jednym z wielu w ciągu tego i przyszłego roku) będziemy konkretyzować i materializować marzenia i szukać sposobów ich realizacji. Sięgniemy wszędzie gdzie trzeba, a zatem do eksperymentu, baśni i magii…
TEN CYKL MOŻE BYĆ DLA CIEBIE JEŚLI:

– Nie masz czasu/ możliwości brać udziału w spotkaniach na żywo

– Mieszkasz za granicą i chcesz od czasu do czasu twórczo popracować i poplotkować w języku polskim

– Jesteś w procesie terapeutycznym i nadszedł czas na doświadczenia pracy z grupą

– Skończyłaś proces terapeutyczny i zastanawiasz się czy możesz jeszcze coś dla siebie zrobić

– Interesuje Cię temat rozwoju osobistego i jesteś gotowa na wejście w intensywny proces własny

– Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tematach, które budują obecny cykl (samotność, relacje, emocje, ciało, krytyk wewnętrzny, sny, marzenia)

– Szukasz inspiracji, jesteś w kryzysie lub martwym punkcie i nie wiesz co dalej

KURS ONLINE ma to do siebie, że trudniej w nim wybudować poczucie bezpiecznej wspólnoty i złapać dobry kontakt, który jest konieczny do wejścia w proces, swobodę wymiany doświadczeń i wyrażania potrzeb/próśb. Właśnie dlatego cykle mają charakter zamknięty, aby bardziej umożliwić to co w gabinecie dzieje się łatwo: w przerwie na kawę, w pełnym kontakcie z uczestniczkami grupy, w zanurzeniu się w tu i teraz.
Dla osób, które z jakiegoś powodu nie będą mogły uczestniczyć w dowolnym spotkaniu cyklu, na który się zapisały, będą dostępne przez krótki czas nagrania spotkań (które później ulegną skasowaniu) oraz wszystkie materiały wykorzystane w pracy Grupy.

Mimo tematów organizujących cykle warsztatowe Międzymiastowa, chcę żebyś pamiętała zapisując się na taki kurs, że najważniejszą wartością jest wzajemna komunikacja i wymiana doświadczeń. Możesz się spodziewać intensywnego i otwierającego procesu Uczestniczek kursu, a także podążania mnie czyli Prowadzącej za tym procesem. To oznacza, że będziemy żywo i z empatią reagować na wszystko co się pojawi w naszej wspólnej przestrzeni, badać potrzeby, pragnienia, słuchać zwierzeń, dawać informacje zwrotne. Będziemy też czasami delikatnie odbijać z tematu kursu w inne strony, które dla nas okażą się ważne, inspirujące lub niezbędne.
W Międzymiastowej jesteśmy dla siebie i jesteśmy blisko.

MIEJSCE: Platforma Zoom
CAŁOŚCIOWY KOSZT KURSU (płatny jednorazowo ) 360,00 PLN (czyli 20,00 PLN za 1 h kursu). Dla osób, które korzystają z innych naszych kursów zniżka 60,00 PLN czyli 300,00 PLN/kurs (16,67 PLN za 1 h kursu).
Miejsce na kursie gwarantuje bezzwrotny zadatek w wysokości 100,00 PLN. Płatności prosimy dokonywać na konto:

Gabinet Terapii Jestem
Magdalena Skomro
73 1140 2004 0000 3002 7523 4318

W przypadku przelewu międzynarodowego:

IBAN to literki PL przed numerem rachunku.
Swift BREXPLPWMBK

Zapisy: Magda Skomro, tel.608012851, email: mskomro@gmail.com
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *